W dniu 2023.12.07 odbyła się sesja Rady m. stołecznego Warszawy

Burzliwa.

Wielu obywateli nie zostało wpuszczonych do sali.

Bardzo często padało słowo REFERENDUM

Na apel Oskara Kohmana o przeprowadzenie referendum – Jarosław Szostakowski z KO odpowiedział: Jestem przeciwnikiem organizowania w tej sprawie referendum. Na poprzedniej sesji uzasadniałem stanowisko klubu koalicji obywatelskiej dlaczego głosowaliśmy przeciwko uchwale o przeprowadzeniu referendum. Jeżeli kogoś to interesuje w tym również Pan który tutaj występował to ja bardzo odsyłam do stenogramu z poprzedniej sesji. Niezły przykład buty władzy, nieprawdaż? Co w tych ludziach siedzi, że niby chcą dobra wszystkich ale wcale nie chcą się dowiedzieć co ci wszyscy o tym sądzą?

Oskar Kohman skwitował to: Koalicja Obywatelska ma tyle wspólnego z obywatelskością ile z obywatelskością miała Milicja Obywatelska.

Obecne władze Warszawy wydały zgody na zabudowę 8 z 10 korytarzy napowietrzających.

Ciekawym wątkiem było powołanie się dwóch „pań obywatelek” na nieprawdziwe dane o skażeniu powietrza i wyciągnięciu z tego wniosku o konieczności wprowadzenia Strefy Czystego Transportu.
Gdy potem dwie osoby w sposób dość emocjonalny zwróciły na to uwagę ponownie przewodniczący Jarosław Szostakowski z KO uznał to za obrazę tych pań i zaapelował o ich przeproszenie.

Ktoś komu wystarczy siły by zapoznać się z całym przebiegiem tej sesji na pewno będzie już wiedział kim są rządzący, że zamiast dbania o dobro nas wszystkich tak naprawdę realizują swoje własne interesy.

Nie liczą się fakty i dane naukowe tylko nieprawdziwe argumenty łapiące za serce, które rządzący popierają o ile są w ich interesie.

Paweł Skwierawski – dokładne dane o skażeniu

Marcin Mackiewicz, Urszula Siemaszko – to będzie wykluczenie osób niepełnosprawnych

Wiesław Krawczyński – co trzeba zrobić by oczyścić powietrze w Warszawie, na pewno nie budowanie getta i nie przerzucanie całego ciężaru na osoby prywatne.

Michał Olszewski vice prezydent Warszawy – świetny przykład demagogii władzy, idzie w zaparte i nie chce referendum.

Nikt nie mówił o kosztach, które poniosą obywatele i zyskach które wpłyną na konto władzy.

Przebieg głosowania potwierdza: ci którzy mają większość mogą wszystko, w tym mogą się nie liczyć z opinią publiczną. Dokładnie to samo widziałem na Komisji Edukacji w Sejmie, społecznicy sobie pogadali, większość sejmowa i tak wszystko odrzuciła. W sejmie był Prawo i Sprawiedliwość, a w warszawie tzw. Koalicja Obywatelska. Ani jedni nie mają nic wspólnego z prawem i sprawiedliwością ani drudzy nic z obywatelskością. Polscy politycy zupełnie nie wiedzą co to jest konsensualizm. {mój edytor też nie wie, bo podkreślił to słowo czerwonym wężykiem}
Samo głosowanie to świetny przykład jak ludzie żyjący za nasze pieniądze nami pomiatają.

NIECH ŻYJE DEMOKRACJA BEZPOŚREDNIA – PRECZ Z UZURPATORAMI!

A wypowiedzi Jarosława Szostakowskiego i wiceprezydenta Michała Olszewskiego dobitnie pokazują, że nie są dla nich cenne wartości demokratyczne.