Poniżej znajdziesz informacje na temat wsparcia Generatora jako Ambasador, Wolontariusz lub Donator razem z formularzami zgłoszeniowymi

Zostań AMBASADOREM

 

Praca ambasadora polega na zbieraniu podpisów, gdy Generator opracuje petycję, inicjatywę ustawodawczą lub wniosek o referendum. Jest to zadanie cykliczne, mało pracochłonne, jednak należy się liczyć z dłuższą współpracą. Ambasadorowie mają prawo do zgłaszania propozycji pytań referendalnych i dostęp do grupy na facebooku 

  ZGŁOSZENIE ZA POMOCĄ FORMULARZA PONIŻEJ

  Role

  Dla tych, którzy chcą poświęcić inicjatywie więcej czasu istnieją 3 ścieżki:

  • Członek Biura Podpisów – zbieranie podpisanych wniosków od Ambasadorów, informowanie Biura Informacyjnego o aktualnej sytuacji w sprawie liczby zebranych podpisów
  • Koordynator Regionalny – opiekun Ambasadorów w danym okręgu wyborczym
  • Członek Biura Organizacyjnego- pozyskiwanie Ambasadorów, pomoc w pracy Koordynatorów Regionalnych. 

  Zostań WOLONTARIUSZEM

  Jako wolontariusz będziesz pracować w wybranej grupie Generatora. Od Ciebie zależy, który zespół wybierzesz i jakie zadania będziesz wykonywać. Wolontariusze mają dużą swobodę pracy i zgłaszania pomysłów. Najważniejszymi zasadami są: odpowiedzialność za podjęte zadania i stały kontakt z grupą. Nie musisz się podejmować zadania, ale jeśli już się podjąłeś to zrealizuje je jak najlepiej potrafisz.
  PONIŻEJ OFERTY WOLONTARIATU DLA OSÓB Z KONKRETNYMI KWALIFIKACJAMI

  • Redaktor treści strony internetowej (WordPress): przygotowuje teksty na stronę – zwłaszcza do działu „Newsy”. Opracowuje teksty merytoryczne. Poszukuje informacji na tematy Demokracji Oddolnej w różnych źródłach i ją publikuje dla społeczności GR.
  • Redaktor treści dla social-mediów: przygotowuje, redaguje, opisuje filmy, tik-toki, shorty informujące od Generatorze Referendów.
  • Grafik: przygotowuje materiały graficzne: bannery, ulotki, znaki graficzne itp.
  • Montażysta podcastów: składa pliki powstałe przy nagraniu podcastów w całość, publikuje gotowe odcinki.

  Zostań DONATOREM

  Praca Generatora Referendów opiera się na darowiznach sympatyków. W przypadku chęci stałego wsparcia prosimy o wpłaty na konto fundacji Pafere. Jeżeli chcesz wspomóc projekt jednorazowo, utworzyliśmy w tym celu zrzutkę.

  KONTAKT@REFERENDA.PL

   

  GENERATOR REFERENDÓW to oddolna inicjatywa społeczna. Jej celem jest promowanie i wprowadzenie w Polsce DEMOKRACJI BEZPOŚREDNIEJ. Za pomocą jej narzędzi (zwłaszcza REFERENDÓW) chcemy sprawić, aby GOVERNING (zarządzenie państwem przez polityków) zostało zastąpione przez GOVERNANCE (współrządzenie).

  Chcemy sprawić, by rządzący mający nad nami pełną kontrolę, stali się zarządcami kontrolowanymi przez obywateli.