Ja wierzę w zasadę Pareto. Można mówić, szkolić i nie wiadomo co jeszcze. Ludzie z natury (80%) są głupi i leniwi umysłowo i już na etapie wczesnego rozwoju wpajane jest im, że za nich najlepiej jak pomyśli kto inny czyt. weźmie odpowiedzialność.
Tutaj systemy religijne biorą prym w obdzieraniu człowieka z jego wolnej woli. Ludzie nie mają żadnego pojęcia co to w ogóle jest odpowiedzialność i nawet nie potrafią tego zdefiniować. To elementarne braki intelektualne. Nie dziwię się, że jest jak jest, a system funkcjonuje w myśl „masz frajera to go ciśnij”. Tak było jest i będzie.
Rola kata zniknie jak zniknie ostatecznie rola ofiary.
Ci co wzięli całe życie w swoje ręce widzą to bardzo dokładnie bo wykonali ogrom ciężkiej pracy nad sobą. I prawdą jest, że właśnie takich ludzi system gnębi. Gnębi ludzi świadomych. Dlatego tak bardzo chcą zniszczyć klasę średnią bo to te właśnie 20% racjonalnie myślących ludzi, którzy mogą coś zmienić w systemie i umysłach jednostek. Ale system ma być niezmienny i korzystny tylko dla wybranych i tego się trzymają, stąd taki atak na przedsiębiorców.
Dzisiejsze szkoły produkują na potęgę korporacjom posłusznych wyrobników a jakakolwiek inicjatywa twórcza zazwyczaj jest tłumiona w zarodku nie mówiąc nawet o umiejętności szukania wiedzy i czytaniu książek, a efekt Duninga-Kruegera można zaobserwować dosłownie wszędzie.
Jedynym sposobem na zmianę stanu jest rozwój świadomości bo tylko zrozumienie dogłębnych praw życiowych pozwoli spojrzeć na świat z całkiem innej perspektywy i zrozumieć, że życie to nie tylko jeść, pić, kopulować, defekować i spać.
Dziękuję prowadzącym za czas i ich wiarę w to, że da się cokolwiek zrobić z umysłem ludzi choć odnoszę czasami wrażenie, że to kółko wzajemnej adoracji próbujące udowodnić przed sobą swoje racje. Ja również wierzę, że się da i popieram inicjatywę kanału, ale potrwa to jeszcze może ze 100 lat.
A kończąc już myśl można jasno stwierdzić „Jaki Pan taki Kram”. Rządzący są odzwierciedleniem całego społeczeństwa i żeby się cokolwiek mogło zmienić musi się zmienić stan świadomości tej właśnie masy z której wyselekcjonowani zostali ich liderzy. A patrząc na to co się dzieje i kto i jak reprezentuje nasz Sejm i Państwo to po prostu jest tragi-komedia. Jestem nawet przekonany, że 80% ludzi z lenistwa nawet nie doczyta do końca tego komentarza, bo może się im wydawać zbyt długi.
Każdemu przedsiębiorcy w tym kraju życzę zdrowia i wytrwałości bo tylko ich wiara w realizację swoich wizji i ambicji pozwalają im jeszcze przetrwać takie dziwne rządy i czasy. I tak poza nawiasem. Gdyby nie komuna to by Austriacy u nas kosili trawniki, a Europa się nas zwyczajnie boi bo wie, że jako naród jesteśmy niesamowicie elastyczni, zaradni, pracowici.
Myślę, że tę opinię nasza Rada Referendalna powinna wziąć pod uwagę!