W dniach 2-4 czerwca członkowie rady referendalnej GR Jan Kubań i Bartłomiej Krzych oraz ambasador GR z Gdańska – Michał Pestka – promowali inicjatywę Generatora Referendów na Święcie Wolności i Praw Obywatelskich w Gdańsku. Przy Europejskim Centrum Solidarności przez trzy dni odbywały się wystąpienia, warsztaty i dyskusje dotyczące historycznych przemian oraz obecnych tendencji społecznych. Udział wzięło około 150 organizacji pozarządowych.

Udział Generatora Referendów, za pośrednictwem fundacji PAFERE, odbył się głównie dzięki zaangażowaniu naszego ambasadora Michała Pestki, który wzorowo zadbał o wszelkie formalności, stoisko i sprawy organizacyjne – między innymi mini-urnę do mini-referendum z pytaniem: „Czy jesteś za zmniejszeniem ilości podpisów z 500 000 do 250 000 wymaganych do uruchomienia ogólnokrajowego referendum?”. Było to podstawą do rozmów z odwiedzającymi nasze stoisko przechodniami i przedstawicielami innych organizacji.

Więcej informacji można znaleźć w rozmowie Jana Kubania z Bartłomiejem Krzychem, która niebawem pojawi się na kanale YouTube Generatora Referendów.
Oficjalne podziękowanie od Organizatorów znajduje się w sekcji materiały > dokumenty.